Ettevõttest

Kvaliteet on Moes!

Ajalugu teab, et juba ammustest aegadest on siin, Lääne-Virumaal väikses Moe külas, viina aetud ja õlut pruulitud. 1887. aastal rajas kuulus apteeker Jakob Kurberg Moele moodsa auru jõul töötava piiritustehase, liköörivabriku, õlle- ja limonaaditehase. Moe Peenviinavabrik on tänu sellele üks maailma vanimaid töötavaid viinavabrikuid.

Moe Peenviinavabrikus toodetakse kõrgkvaliteetseid alkohoolseid jooke. Meie viin kohalikul turul väga tuntud – usume, et iga eestlane teab Moe viina! Lisaks sai meie üleskutsel ka Eesti esimese kaitstud geograafilise tähise – Estonian Vodka. Kaitstud tähist kannavad meie viinad Moe 1886, Moe Mahe, Silver Swan 1688, Silver Swan Pure Rye ja J.J. Kurberg Rukis. Moel valmib ka Eesti esimene ja ainukene viski Tamm & Rukis, mitmed maitseviinad ja destillaadid ning auhinnad Mohn Poppy Gin.

Muddise Õllevabrik on oma nime saanud kunagise Muddise (Moe) mõisa järgi. Vabrik toodab käsitööõlut, millest kõige populaarsemad on New York Lager ja IPA. Valikus on ka tumedad ja vintage õlled.

Tegeleme lisaks alkoholitootmisele veinide maaletoomisega. Moe valikus on vaid sommeljeede poolt kõrgelt hinnatud tooted veinimajadest nagu Carl Loewen, Rexach Baqués, Piera 1899, Les Collines du Bourdic, Cellar Batea, Pago los Balancines, Agricola de Vinos la Higuera, Bodegas Eisdosela, Gran Bierzo ja Feudi di San Gregorio.

Moe Muuseumi ja Külastusekeskuse eesmärgiks on tutvustada nii eestlastele kui ka välisturistidele Eesti rikast piiritustööstusega seotud ajalugu ja traditsioone läbi mitme sajandi. 1971. aastast on Moel avatud Eesti Piiritusmuuseum.  Moel on säilinud 18. sajandist pärit viinaköök, 19. sajandi lõpust piirituse- ,õlle- ja likööritehas ning õlle- ja piiritusekelder. Nõukogude ajast on tähtsamad ehitised destilleerimistorn, katlamaja ning kontorihoone. Vanas õllekeldris on avatud Moe Krog ehk kõrtsituba ja endises väravaputkas vabrikupood. Seda kõike peab oma silmaga nägema!

Sõsarettevõtted Moe Peenviinavabrik, Muddise Õllevabrik ning Moe Muuseum ja Külastusekeskus moodustavad Moe Grupi. Grupi ettevõtted opereerivad samadel põhimõtetel ja ühtsete eesmärkide nimel.

Moe Grupi missioon

Meie missioon on hoida viinapõletamisega seotud traditsioone ja arendada alkoholitööstust Eestis.

Moe Grupi visioon

Töötame selle nimel, et Eesti viinatööstuse kvaliteet viia kogu maailmani.

Väärtused

Kvaliteet igal sammul.
– Oma jookides kasutame vaid kohalikke ja kvaliteetseid tooraineid.
– Kasutame traditsioonilisi tootmisprotsesse, et tagada toodete kõrge kvaliteet.
– Moe toodete valmistamisel kehtib nulltolerants värvainete ja lisatud suhkru osas.

Kestlikkus.
Toodame laia valikut mahetooteid ning panustame oma tootmisüksustes keskkonna kahjude minimeerimisele, näiteks kasutades suures mahus rohelist energiat. Panustame ringmajandusse ning kasutame oma tootmisprotsesse maksimaalselt ära: näiteks Rakvere piiritustehases saab ka piriituse tootmise kõrvalt toota soojusenergiat ja loomasööta; õlle tootmise jäägid ehk õlleraba on aga söödaks Moe külas pullidele.

Kogukonna toetamine.
Alkoholitootjana soovime panustada ühiskonna arengusse edendades sporti ja kultuuri. Oleme aastast aastasse sponsoreerinud mitmeid festivale, erinevaid kontserte, lavastusi, filme ning ka näituseid. Oleme õla alla pannud ka Moe jalgpalli meeskonna tegemistele ja rannatennise arengule Eestis.

Eksport ja koostöö.
Oleme avatud koostööle nii Eestis kui ka välisturgudel. Usume, et Moe tooted on suudavad pakkuda elamusi igas maailmanurgas.
Koostööpäringud palume saata moe@moe.ee.

Sangaste rye

Moe always uses 100% Estonian winter grain. Most of it is Sangaste rye, which is the world’s oldest variety of grain, supported and protected by the government of Estonia.

Pandivere upland

Moe (form. Muddis) is a place in the Estonian upland, in Pandivere Water Protection Area, known as the land of hidden rivers and vanishing lakes.

Moe fine spirit is a drink suitable for adults

I am an adult