Gin

Mohn Poppy Gin

Muhu saare gin Mohn Poppy on valmistatud rukkipiiritusest käsitööndusliku väikepartiina. Ginile tooniandev maitse ja aroom pärinevad kadaka käsitsi korjatud sinistest ja rohelistest marikäbidest ning saare mooniseemnetest.

1688. aastal kutsuti Muhu saart Mohn’i saareks, mis saksa keeles tähistas mooni-saart. Tollal oli saar kaetud suurte mooniväljadega. Unised kalurikülad, pöörlevad veskitiivikud, päikesest ja tuulest pleekinud rookatusega majad, metsas ampsavad sammalt põdrad, varahommikusel heinamaal kikitavad kõrvu metskitsed ja vaheldumisi kõikidel aastaaegadel liuglevad taeva all sadakond linnuliiki. Sellel kivisel ja tuultele avatud väikesaarel püüdlevad kõikjal taeva poole rohelised kadakad ja suvel kriiskavad nende vahele mustrina tikitud erkpunased moonipõllud.
Mohn Poppy gin on selle lummava maastikumustri käsitsi valmistatud jäädvustus. Selle mustri kätkemiseks gini maitsesse on jala- ja kätepaarid kadakamarju ning mooniseemneid korjates rännanud kõigil aastaaegadel risti ja rästi läbi kogu saare.

Ae, võeras, sie kõik mis sii pudelis
põle mette kaose läin.
Tule mo otsa piale,
ma karguta sind mandrile ää.

45% Vol. 70 CL

Mohn Poppy Spruce Tip Gin

Mohn Poppy perekonna noorim võsu, mille valmistamiseks oleme saanud inspiratsiooni Põhjamaisest loodusest, lisades klassikalisele Mohn Poppy Ginile kamaluga kuusevõrseid. Värsked võrsed on pehmed, söödavad ja meeldiva hapuka maitsega, sest sisaldavad askorbiinhapet. Kuusevõrsete korjeaeg on lühike, sest juba mõne nädala vanusena hakkavad nad puituma. Puitunud võrsed enam süüa ei kõlba.
Kuusevõrsed annavad joogile metsase ja ürdise karakteri. Kuusevõrse gin on hea komponent erinevate originaalkokteilide tarbeks, selle julget ja intensiivset iseloomu on põnev kõrvutada erinevate aromaatsete maitsetoonikutega.

Mohn Poppy Gin Spruce Tip on saavutanud äramärkimist mitmetel mainekatel konkursidel. Seal hulgas valitud Eesti parim toiduaine 2023 parimaks tooteks Virumaa väikeettevõttelt. International Wine and Spirits Competition hindamisel saavutas kõrged 91 punkti ja hõbemärgi. Suurimaks üllatuseks oli aga Eesti parimate jookide 2023 konkursil modernse gini kategooria üldvõit.

Mohn Poppy London Gin

Imeliselt pehme, mitmekülgse ja tasakaalustatud karakteriga London Dry stiilis gin, mis on mõeldud ennekõike klassikaliste gini kokteilide valmistamiseks. Mohn Poppy London Gini valmistamisel on kasutatud kõiki traditsioonilisi gini komponente andes joogile viimistletud ja kergemad maitseomadused.

Mohn Poppy London Giniga sobivad kergemad madalama suhkrusisaldusega toonikud, mis aitavad välja tuua puuviljasemaid nüansse. Näiteks light ja Mediterranean stiilis toonikud.

Eriline tähelepanu läheb ka selle toote puhul kodumaise piirituse ja kadakamarjade kasutamisele. Sinised ja rohelised kadamarjad on korjatud Muhult ja Saaremaalt. Olgugi, et Eesti kadakamarjad on väikesed, on nende maitse samavõrra kontsentreeritum.

Sangaste rye

Moe always uses 100% Estonian winter grain. Most of it is Sangaste rye, which is the world’s oldest variety of grain, supported and protected by the government of Estonia.

Pandivere upland

Moe (form. Muddis) is a place in the Estonian upland, in Pandivere Water Protection Area, known as the land of hidden rivers and vanishing lakes.

Moe fine spirit is a drink suitable for adults

I am an adult