Estonian vodka

Traditsioonideks nimetatakse kultuuriilminguid, mida muutuvas ajas antakse edasi põlvest põlve, millele mõeldakse ja mida hoitakse. Traditsioonide unustamine on aga imelihtne.
Moe mõisa traditsioonid said alguse, kui:

• 1500. aastal esmamainitakse Moe mõisa (Muddis)
• 1526. aastal esmamainitakse viinavalmistamist Eestimaal
• 1688. aastal esmamainitakse viinakööki Moe mõisas
• 1886. aastal alustatakse Moe mõisas moodsa piiritusevabriku rajamist
• 2011 aasta oli „Moe 1886“ esimene villimisaasta

See on meie lugu – Eesti viina lugu, mida soovime teile tutvustada.
Estonian vodka - kaitstud geograafiline tähis.

MOE VIIN 1886

Traditsioonideks nimetatakse kultuuriilminguid, mida muutuvas ajas antakse edasi põlvest põlve, millele mõeldakse ja mida hoitakse. Traditsioonide unustamine on aga imelihtne.

Moe mõisa elavad traditsioonid said alguse, kui:

• 1500. aastal esmamainitakse Moe mõisa (Muddis)
• 1526. aastal esmamainitakse viinavalmistamist Eestimaal
• 1688. aastal esmamainitakse viinakööki Moe mõisas
• 1886. aastal alustatakse Moe mõisas moodsa piiritusevabriku rajamist
• 2011 aasta oli „Moe Viin 1886“ esimene villimisaasta

See on meie lugu – Eesti viina lugu, mida soovime teile tutvustada.
Estonian vodka – kaitstud geograafiline tähis.

 


LEARN MORE

MOE VIIN MAHE 1886

Tänapäeva trendid  väärtustavad ehedaid traditsioone, -asju ja –maitseid. Ei ole tähtsust, kui kaua ülejäänud maailmal on kulunud aega  jõudmaks sinna, kus  Eesti piiritusepõletamise traditsioonid on olnud juba aegade algusest.

Mõned põhjused,miks Moe Mahe 1886 on maailma viinade tippvalikus:

• Moe Mahe 1886 piiritus on põletatud taliviljast viisil, mille traditsioonid on Eestimaal arenenud alates 1526. aastast.
• Moe mõis asub Lääne Virumaal, Eesti riikliku veekaitseala keskmes ja sealne naturaalne karstivesi annab viinale erilise maitsenüansi
• Moe Mahe 1886 valmistamisel kasutatakse 100% taastuvenergiat.

40% Vol. 70 CL

J.J. KURBERG RUKIS

Eesti Vabariigi 100. Aastapäeva auks algatas Eesti Rukki Selts ülemaalise liikumise “100 rukkipõldu ja miljon juubelileiba Eestile”.

Rukkipõllult nr 1 koristatud viljast põletatud piiritusest valmis Moe Peenviinavabrikus rukkilinnaseviin RUKIS. Juubeliviinaga tähistab Moe Peenviinavabrik ka oma 330 aastapäeva.

 

100 astat tagasi lisati meskile kuni kolmandik rukkilinaseid käärimise parendamiseks. Sama meetodi on kasutatud ka RUKIS viina piirituse valmistamisel. Meskile lisasime kolmandiku Sangaste rukkilinnaseid ja kasutasime aeglast destillerimist algainete aroomide ja maitsete säilitamiseks.

RUKIS kuulub kaitstud geograafilise tähisega Estonian vodka hulka ja on muuhulgas ka auhinnatud mainekal rahvusvahelisel konkursil IWSC aastal 2018 Outstanding Silver hõbemedaliga ning hõbemedaliga  Berliinis  käsitööjookide konkursil Destille Berlin aastal 2018.

Rukkilinnaseviin on ka konkursi Parim Toiduaine 2018 parim jook Lääne-Virumaa  väikeettevõttelt.

Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni korraldatud konkursi Parim Eesti Jook 2022 kategooria parim viin võitja.

40% Vol. 50cl

40% Vol. 50 CL

SILVER SWAN PURE RYE

Viljatera elujõudu – antud juhul Sangaste talirukki oma – iseloomustavad seal sisalduvad proteiinid, süsivesikud, tärklis, vitamiinid, mineraalide mikroelemendid ja teised elemendid, kaasa arvatud fütoestrogeenid ja antioksüdandid. Silver Swan Pure Rye valmistamiseks  kasutatakse ainult kõige elujõulisemat rukist.

Sangaste talirukis, maailma vanim rukkisort.

Pika ja jämeda kõrre, hea terasaagi ning talve- ja haiguskindlusega rukist “Sangaste” on tunnustatud hõbemedaliga maailmanäitusel Harkovis 1888. aastal, kuldmedaliga Pariisis 1889. aastal ja esimese auhinnaga Chicagos 1893. aastal.

Estonian Vodka on kaitstud geograafiline tähis viinale, mis on toodetud Eestis kasvatatud teraviljast või kartulist valminud piiritusest ja Eesti veest.

40% Vol. 70 CL

SILVER SWAN ORGANIC VODKA

Silver Swan Organic Vodka ei ole järjekordne maitsetu viin. See viib sind rännakule viinatootmise klassikalisse ajajärku – 17. ja 18. sajandisse.

Silver Swan Organic Vodka on filtreerimata maheviin.

Kirkama maitse saavutamiseks on Silver Swan Organic Vodka valmistatud ainult esmaklassilisest maheteraviljast.

Silver Swan Organic on uhke Estonian Vodka geograafilise tähise kandja. See tähendab, et viin on toodetud Eestis kasvatatud teraviljast valminud piiritusest ja Eesti veest.


SILVER SWAN 1688

Kui te valite Silver Swan viina, võite olla kindlad, et me ei valmistanud järjekordset maitsetut viina. See viin viib Teid tagasi 17. ja 18. sajandi klassikaliste viinade juurde.
Tundmata klassikat,ei ole võimalik mõista kaasaegsete viinade olemust. Klaar, kompleksne ja erakordselt puhas. Ületamatust mahedusest saadud esmamulje on kogemus, mis muudab kõik teised viinad iganenuks. Silwer Swan viina ei filtreerita.

Traditsioonilislt Eestis viina ei filtreeritud ja valmistati seda ainult parimast taliviljast – ainult parima rukki maitse elab edasi viina maitses pärast pikka teekonda läbi meski, kääritamisprotsessi ja aeglase destilleerimise.

Tõde on kindlat tüüpi viljas. Silver Swan kasutab talivilja mõisa kunagistelt maadelt, selles on iseloomu tugevust. Maid haritakse  lihtsalt, säästvalt ja loodussõbralikult. Väärtuslik vili koristatakse ainult parimal ajal, sorteeritakse väga hoolega ja kuivatatakse äärmiselt hoolikalt. Nii kohtuvad minevik ja tänapäev.

40% Vol. 70 CL

Eesti viin

MOE

Moe fine spirit is a drink suitable for adults

I am an adult